STEP BY STEP HOW TO PACK

9:13 AM

I have always had something from a traveler, but lately my travel has reached a completely different level and my life literally moved into this one small suitcase. This year I travel more than during my whole life and my suitcase always waits for me behind the door absolutely ready. This is why I have brought my ritual of packaging to perfection and I will try to convey it for you into a few sentences because we all know those little problems and questions ... what to pack? How to not forget anything? And how to predict the weather? Scroll below to learn how to quickly and easily master a few steps in packing to save yourself worries and problems and while traveling worry only about everything just not about your luggage.

Zawsze miałam sobie coś z podróżnika,jednak ostatnimi czasy moje podróżowanie osiągnęło zupełnie inny poziom i moje życie dosłownie przeniosło się do tej jednej  małej walizki. W tym roku podróżuję więcej niż w ciągu całego swojego życia a moja walizka zawsze czeka za drzwiami w pogotowiu. Dlatego właśnie doprowadziłam swój rytuał pakowania do perfekcji i postaram się w kilku zdaniach wam go przekazać bo wszyscy znamy ten uciążliwy problem... co spakować? jak niczego nie zapomnieć? i jak przewidzieć pogodę. Zjedź trochę niżej a dowiesz się jak w szybki i łatwy sposób opanować kilka kroków przy pakowaniu tak by oszczędzić sobie zmartwień a w trakcie podróży martwić się o wszystko tylko nie o bagaż.
I divided the packing ritual into several easy steps and groups, each containing all the most essential items and a list of everything that is always needed while traveling.

Podzieliłam rytuał pakowania na kilka prostych kroków i grup, w każdej z nich znajdują się wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty oraz lista wszystkiego co zawsze okazuje się potrzebne w trakcie podróży. 

TIP | WSKAZÓWKA

Before packing I divide the suitcase into four parts: 1) space for underwear, swimsuits, etc. 2) small pocket for shoes 3 & 4) large part of the bag i divided into two parts clothes on one side and cosmetic bag on other, this way i avoid chaos in the bag and i always find what I'm looking for.

Przed samym pakowaniem dzielę walizkę na cztery części 1) miejsce na bieliznę, stroje kąpielowe itp. 2) mała kieszonka na buty 3&4) dużą część torby dzielę na dwa po  jednej stronie ciuchy po drugiej torba z kosmetykami dzięki temu unikam chaosu w torbie i zawsze wiem gdzie co jest.
| CLOTHES COMPARTMENT | CIUCHY |

Clothes are the most problematic part of packaging in addition this group is the biggest, so we will take care of it at the very beginning. While choosing clothes I always go first to the weather forecast on the destination, then I look into the closet for those type of stuff which will be useful then I look easily at my list to be absolutely sure I get everything I need.

Ciuchy to najbardziej problematyczna część pakowania w dodatku ta grupa jest największa dlatego zajmiemy się tym na samym początku. Podczas dobierania garderoby w pierwszej kolejności kieruję się prognozą pogody w miejscu docelowym, następnie szukam w szafie ciuchów na takie okoliczności i zerkam kątem oka na moją listę tak aby zabrać wszystko czego potrzebuję.

OUTFITS | STROJE

tops -> bottoms -> jackets -> comfy details ( hats, scarf etc. )
góra ( swetry, koszulki itp. ) -> dół -> kurtki -> wygodne detale ( czapki, szaliki itp. )

SHOES | BUTY

sneakers -> flip flops -> heels -> sandals
trampki -> klapki -> obcasy -> sandały

UNDIES | BIELIZNA

tops -> bottoms
góra -> dół

DETAILS | DODATKI

socks -> PJs -> swimsuits -> jewelry
Skarpetki -> piżama -> stroje kąpielowe -> biżuteria

TIP | WSKAZÓWKA

When I pack my clothes I try to save as much space as I can so I always roll them like spring rolls. Minor things like underwear or socks i also roll in like spring rolls and i pack them in small foil bags the same as which I normally use for liquids this way I save space and I exackly know where is what.

gdy pakuję ubrania staram się by zajęły jak najmniej miejsca dlatego zawsze składam je jak sajgonki. Mniejsze rzeczy takie jak bielizna czy skarpetki również zwijam w sajgonki i pakuje w małe foliowe woreczki te same, do których normalnie wkładam płyny dzięki temu oszczędzam miejsce i wiem co gdzie jest. 
| MAKE UP COMPARTMENT | KOSMETYCZKA cz.1 |

This is probably my favorite part while packaging because there is nothing simpler than packing your favorite everyday cosmetics into a small beautician. When I leave I do not care so much about makeup and I put on simplicity and just gently improve the appearance of my skin, darken my eyebrows and put some mascara because on the go makeup is the last thing I want to think about.


To chyba moja ulubiona część jeśli chodzi o pakowanie bo nie ma nic prostszego niż spakowanie ulubionych codziennych kosmetyków do małej kosmetyczki. Kiedy wyjeżdżam nie dbam tak bardzo o makijaż i stawiam na prostotę i tylko delikatnie poprawiam wygląd mojej skóry, przyciemniam brwi i maluję rzęsy bo na urlopie makijaż jest ostatnią rzeczą o jakiej chce myśleć.

MAKE UP | MAKIJAŻ

foundation / podkład 
Concealers / korektor 
brow pencil / kredka do brwi 
eyeshadows / cienie do powiek 
highlighter / rozświetlacz 

TOOLS | PRZYRZĄDY

beauty blender / gąbeczka
brow brush / szczoteczka do brwi 
fluffy brush / pędzel do cieni 
curler / zalotka 


| BEAUTY COMPARTMENT | KOSMETYCZKA cz.2 |

Life would be too easy if only a small beautician would be enough for us, I throw the small one into this larger beautician in which I hold all the larger and most necessary cosmetics and tools even for a short trip. As it is the heaviest and most bulky of the largest group, whatever baggage I carry, I'm pouring it into smaller containers to save space and kilograms.

Życie byłoby za proste gdyby tylko mała kosmetyczka nam wystarczała, ja swoją wrzucam do tej większej kosmetyczki w której trzymam wszystkie większe i najpotrzebniejsze kosmetyki i przyrządy niezbędne nawet podczas krótkiej podróży. Jako, że to najcięższa i gabarytowo największa grupa wszystko niezależnie do jakiej walizki się pakuje przelewam do mniejszych pojemników tak by zaoszczędzić miejsca i kilogramów.

 Shampoo & Conditioner / szampon & odżywka 

Razor / maszynka 

Cotton Pads / waciki 
Soap / mydło 

Cleanser / płyn do demakijażu 
Deodorant / dezodorant

face cream / krem do twarzy 

Oil Moisturizer / olejek nawilżający 

Toothbrush / szczoteczka do zębów 
Toothpaste / pasta do zębów 

sunscreen / krem do opalania 
brush / szczotka 
curler / lokówka 

BAG | TOREBKA
charger / ładowarka
battery / bateria
headphones / słuchawki
medicines / leki
book / książka
phone / telefon
pad / tablet
camera / aparat
documents / dokumenty
wallet / portfel
essentials pouch / mała kosmetyczka
sunglasses / okulary
keys / klucze

Okay, that would be enough talking time to pack up! I hope this post will help you somehow get through this and you will enjoy the holidays and the trips that await for you. See you in the next post!

Ok, to by było na tyle gadania czas się pakować! mam nadzieję, że ten post pomoże wam jakoś przez to przejść i będziecie cieszyć się najbliższymi wakacjami i podróżami, które na was czekają. Do zobaczenia w następnym poście!

K.You Might Also Like

0 komentarze

Subscribe